מודריץ’ בריאיון: “מדריד היא הבית. רוצה לפרוש במדי ריאל”

הקשר הקרואטי התראיין באריכות לרדיו ‘קופה’ והבהיר בנוגע לעתידו: “יכול לשחק עוד כמה שנים, אבל לא רוצה להיות נטו על המועדון. התקווה שלי היא לסיים כאן את הקריירה”. וגם: על הילדות, המאמנים שעבדו איתו, בייל, הזאר והחיים אחרי הפרישה

לוקה מודריץ’ חגג בחודש שעבר יום הולדת 35, כשבמקביל פורסם ספר האוטוביוגרפיה שלו בו הוא מתאר את סיפור חייו. כעת, אחרי שפתח את העונה התשיעית שלו במדי ריאל מדריד, הוא התיישב לריאיון מעמיק עם רדיו ‘קופה’ והתייחס למספר נושאים.

פתיחת העונה
“הדבר החשוב ביותר כרגע היה לנצח. בארבעה משחקים השגנו 10 נקודות וזה מה שחשוב. אנחנו עדיין לא מציגים את הכדורגל הכי טוב שלנו, אבל חשוב לפתוח את העונה טוב ולצבור נקודות”.

הגיל
“למרות שאני בן 35, אני מרגיש ממש טוב וחזק. אני חושב שאני יכול להמשיך ברמה הזאת עוד כמה שנים”.

הספר האוטוביוגרפי החדש שלו
“תמיד רציתי להעלות על הכתב את הדברים שיש לי בראש. זה משהו שאני חושב עליו כבר הרבה זמן, לפתוח את הדברים ולדבר על החיים האישיים שלי. אני ממש שמח שזה יצא לפועל ואני מקווה שאנשים יאהבו את זה. אני אדם ביישן, אבל זאת הזדמנות להיפתח עוד קצת כי אני לא כל כך אוהב ראיונות. רציתי לספר על החיים שלי, על ההתחלה, על הקריירה. אני ממש שמח מהתוצאה”.

הקשר עם סבא
“היה לי קשר מדהים עם סבא שלי, כי ההורים שלי עבדו וכילד הייתי המון איתו. מה שקרה לו היה מאוד עצוב. הייתי מאוד צעיר כשזה קרה והוא היה אדם מאוד חשוב בשבילי. זה השפיע עליי המון. אני ממש זוכר את ההתרחשויות אז, כשיצאו לחפש אותו. הוא היה הולך עם החיות שלו וחוזר תמיד באותו הזמן. כולם יצאו לחפש אותו וידעתי שהם לא ימצאו. זה היה מצב מאוד עצוב לכולם, אבל הצלחנו לעבור את זה. יש לנו זיכרונות מדהימים ממנו. מצער אותי שהוא לא ראה מה השגתי, אבל אני מקווה שהוא רואה את זה מלמעלה”.

הילדות במלחמה
“אחרי מה שקרה לסבא עברנו לעיר זדאר, והכניסו אותנו למחנה של פליטי מלחמה. הייתי בן 6 וחייתי שם עם ההורים שלי ואחותי הקטנה. ארבעתנו התגוררנו בחדר של 20 מ”ר. אני לא יכול להגיד שהילדות שלי לא הייתה שמחה. היא הייתה קשה מאוד, אבל אני זוכר גם הרבה רגעי אושר. היו שם הרבה ילדים וכששיחקנו כדורגל יכולנו להסיח את הדעת ממה שקורה סביבנו. לפעמים נפלו טילים, אולי 100 מ’ מאיתנו, והיינו צריכים לרוץ לתפוס מחסה לפני שחזרנו להתאמן או שבנו הביתה. לא בכיתי. ידעתי שמשהו רע קורה, אבל היו סביבנו הרבה אנשים והמון ילדים ששיחקו יחד”.

ההתחלה בכדורגל
“יכול להיות שהייתי כבר אז טוב, למרות שהייתי קטן יותר מאחרים. הייתי צריך למצוא את המקום שלי עם האיכויות שלי והחבר’ה הבוגרים תמיד היו בוחרים אותי לקבוצה שלהם. היו גם דברים טובים אז. היה לי כישרון”.

ההתפתחות שלו כאדם
“אני משוכנע שכל מה שקרה לי עיצב אותי כאדם, אבל להורים שלי מגיע המון קרדיט על מי שאני. הם חינכו אותי ולימדו אותי איך להתנהג, לתת כבוד, להיות צנוע וזה בוודאות סייע לי בהתפתחות שלי. אני לא משחק, זה באמת מי שאני. אני שמח שגם אחרים רואים אותי ככה. זה כבוד בשבילי. לפעמים התדמית של הכדורגלנים מטרידה אותי. אנשים נוטים להדביק תוויות, אבל כמו בכל מקצוע לא כולם אותו הדבר”.

בייל
“העברנו יחד כמעט את כל הקריירה שלנו, ארבע עונות בטוטנהאם ושבע עונות במדריד. הוא בחור מדהים. ביישן כמוני. מה שנאמר עליו לא הוגן. שופטים אותו לפי השנים האחרונות, אבל מה שהוא נתן ועשה עבור ריאל מדריד היה מרשים. הוא לנצח ייזכר על מה שהוא נתן למועדון הזה. אף פעם לא הייתה לו בעיה בחדר ההלבשה. הוא דיבר ספרדית. הוא לא התראיין יותר מדי, אבל דיבר איתו. זה נכון שבשנים האחרונות הרבה דברים קרו ואנשים שכחו מה הוא עשה, אבל בעתיד אני בטוח שהוא ייזכר כמי שהיה שחקן מדהים בריאל מדריד. לכל אחד יש את האופי שלו, וזה היה גארת’. הוא לא התחבר יותר מדי, אבל בחדר ההלבשה הוא היה ממש טוב. מצער אותי מאוד שאנשים שוכחים לו הכל רק בגלל מה שקרה בשנה האחרונה”.

מוריניו
“הוא היה איש מפתח בהחתמה שלי בריאל מדריד. מבאס אותי שעבדנו יחד רק שנה אחת, כי הוא היה מאמן נהדר והוא הוכיח את זה לאורך הקריירה שלו. אני תמיד אהיה אסיר תודה כלפיו. הוא קשוח, אבל תמיד נמצא בחזית. אני אוהב אנשים כנים”.

אנצ’לוטי
“הוא מאמן מדהים ואפילו מדהים יותר כאדם. היו לנו שנתיים ממש מוצלחות איתו, זכינו בליגת האלופות ובגביע המלך ושיחקנו כדורגל טוב. הסתדרנו ממש טוב יחד ואנחנו עדיין מדברים לפעמים”.

בניטס
“מאמן ממש טוב, אבל דברים לא כל כך הסתדרו לו במדריד. זה הכדורגל. לא כל המאמנים מגיעים לקבוצה ומצליחים. לא היו לי שום בעיות איתו”.

זידאן
“הוא מאמן מהטופ. הדברים שהוא השיג איתנו בלי ניתנים לשחזור. אני לא יודע אם יש מישהו שיצליח לחזור על זה. אנשים עדיין לא מעריכים אותו כמאמן. ממשיכים להטיל בו ספק, אבל הוא אחד המאמנים הטובים בעולם. אתה שומע לפעמים איך בטלוויזיה וברדיו מבקרים אותו. ברור שאפשר לבקר כל אחד, אבל יש דברים שנאמרים שפשוט חסרי היגיון. הוא מאמן מדהים, יש לו רעיונות מאוד ברורים והדרך בה הוא עובד מתאימה לנו השחקנים. הוא יכול להמשיך במדריד עוד הרבה שנים, כמו פרגוסון או וונגר באנגליה”.

הביקורות שה-VAR מסייע למדריד
“לטוב ולרע, כשמדברים על ריאל מדריד בתקשורת זה מוכר ומעלה רייטינג. לפעמים מבקרים אותנו יותר מדי ברמה חסרת היגיון. יש הרבה תלונות על ה-VAR, אבל תנו לי החלטה אחת שלא הייתה נכונה בהקשר שלנו. בבקשה. כל ההחלטות שה-VAR קיבל היו נכונות, ועדיין מבקרים אותו. ה-VAR הופך את הכדורגל להוגן יותר, למרות שעדיין יש דברים שצריך לשפר. כשה-VAR פועל נגד מדריד – אף אחד לא מדבר. יש המון משחקים שאנחנו לא מקבלים פנדלים מוצדקים וההחלטות הולכות נגדנו, אבל אף אחד לא מדבר על זה. מעבירים ביקורת על ההצלחות של ה-VAR וזה דבר שאנחנו לא מבינים. אני לא אוהב לדבר על השופטים. יש לפעמים טעויות וצריך לברר אותן, אבל להגיד שה-VAR עוזר לריאל מדריד זה פשוט לא נכון”.

חידוש החוזה
“ברור שאני רוצה להמשיך בריאל מדריד! אני מאוד אשמח לעשות את זה, אבל זה משהו שלא תלוי רק בי אלא גם במועדון. אני מרגיש טוב ואני חושב שעדיין יש לי מה להציע ואני יכול להיות שחקן חשוב. ברור שאני רוצה להמשיך, אבל זה תלוי גם במה שהמועדון והמאמן ירצו. התקווה שלי היא לסיים את הקריירה שלי במדריד, ואם יתאפשר אז להאריך חוזה. אני לא רוצה להיות נטל למאמן ולמועדון. יש לנו קשר טוב ואני בטוח שנגיע להסכם אם אמשיך כאן או אעבור למקום אחר. מדריד היא הבית שלי. זאת העונה התשיעית שלי כאן ואני ממש שמח. נראה מה יקרה. לא יודע מה יהיה. לא אוהב לדבר על דברים היפותטיים. עדיין לא יצא לי לדבר על זה עם הנשיא”.

הזאר
“זה לא מצב נוח בשבילו. הוא אחד השחקנים הטובים בעולם. הוא מדהים, ואני בטוח שהוא יוכיח את זה העונה אם הפציעות לא ימנעו זאת ממנו. כבר בעונה שעברה הוא הראה עד כמה הוא שחקן משמעותי, עד שהפציעה עצרה אותו. זה חבל כי אנחנו זקוקים לו, אבל הוא עוד יראה למה מדריד שילמה עליו כל כך הרבה”.

ויניסיוס
“יש לו כישרון אדיר והוא צריך לעבוד קשה יותר בכל יום. הוא לא צריך להסתכל על שחקנים אחרים או לשמוע להשוואות שעושים בינו לבין אנסו פאטי או כל אחד אחר. הוא צריך להתרכז בעצמו ולהשתפר במה שהוא צריך להשתפר. הוא ממש מוכשר והוא מראה את זה במשחקים”.

מסי
“אני שמח שהוא נשאר בברצלונה. זה פלוס לליגה הספרדית. אני שמח שהוא נשאר, כי כשחקן אתה תמיד רוצה להתחרות בטובים ביותר”.

החתימה בריאל מדריד
“כמה קבוצות פנו אליי, אבל כשריאל מדריד הגישה הצעה – כל היתר לא היה חשוב. לא רציתי לשמוע מאף אחד אחר. זאת הייתה רק ריאל מדריד מבחינתי ועשיתי כל מה שיכולתי כדי להגיע לכאן. זאת לא הייתה חתימה פשוטה כי היא לקחה המון זמן, אבל בסופו של דבר זה נסגר ואני ממש שמח על זה”.

מנהיג
“אני לא יודע אם אני מנהיג. קשה לי לדבר על עצמי, אבל אני יכול לומר שאולי כן. יש מנהיגים שמובילים באמצעות הקול שלהם, ואני חושב שאני מוביל באמצעות הדוגמה שאני מעניק. תמיד חשוב להראות דוגמה לאחרים. בגדול זאת שאלה שצריך להפנות לחברים שלי לקבוצה ולמאמנים. קשה לי להגיד על עצמי”.

אחרי הפרישה
“נראה איפה נרצה לחיות, אבל משיחות עם אשתי והילדים אנחנו אוהבים את מדריד ונרצה להישאר כאן עד שהם יסיימו את הלימודים. אם אני צריך להחליט כרגע, אנחנו נישאר לחיות במדריד”.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר הפופולרי ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
לוקה מודריץ
לוקה מודריץ
06.10.2020 12:04

איזה מלךךךךך אני פשוט שרוף על הבן אדם הזה מלך אין מילה אחרת ❤❤❤

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x