אסנסיו: “היו רגעים שחשבתי שלא אחזור לשחק כדורגל”

הכישרון הספרדי של ריאל התראיין לרדיו ‘אונדה סרו’ וסיפר על הפציעה: “היא שינתה אותי. כשאני נזכר בה יש לי צמרמורת”. על הנבחרת: “אמשיך לעבוד כדי לקבל שוב זימון”. על מדריד: “הגעתי בהתלהבות שיא לעונה הזאת. רוצה לזכות בכל התארים”

אחרי שהעביר כמעט שנה מחוץ למגרשים, מרקו אסנסיו חזר בסערה מהקרע ברצועה הצולבת ונראה נהדר בסיום העונה שעברה בדרך לזכייה באליפות. כעת, על רקע הפגרה, הוא התראיין לרדיו ‘אונדה סרו’ והתייחס למה שהיה – ומה שעוד יבוא.

ההתבטאות של מאמן הנבחרת לואיס אנריקה
“כשהוא אמר שאני צריך לשבת בבית ולראות טלוויזיה הייתי חולה בשפעת. טבעי לגמרי שהשאלה הזאת לא התאימה לו כל כך, כי אני יודע כמה הוא לא אוהב לדבר על שחקנים שלא זומנו. יש לי קשר מצוין איתו. הוא בחור נהדר ודי מצחיק”.הנבחרת
“אלה ימים קצת מוזרים, כי עבר המון זמן מאז הזימון האחרון שלי לנבחרת. אבל אני אמשיך לעבוד כדי לחזור לשם. אהבתי את המשחקים שלה עד עכשיו בפגרה. אלה היו משחקים די שונים, כי גם היריבה מאלצת אותך לשנות דברים – אבל הנבחרת תחת לואיס אנריקה תמיד הולכת על ניצחון”.

המוות של אימא שלו
“היא הייתה מאוד מוחצנת. תמיד אמרה כל מה שהיא חושבת. פגשנו את פלורנטינו פרס באיזור מיורקה כשיצאנו להסתובב יום אחד כשהייתי ילד. הצטלמנו איתו ואימא שלי אמרה לו שיום יבוא ואני אשחק בריאל מדריד. התכוננתי למוות שלה כשהייתי בן פחות מ-15. המזל הוא שיש לנו אבא למופת ואנחנו מאוד קרובים, הוא, אחי ואני. זה מה שאימא שלי הייתה רוצה שיקרה”.

הפציעה לפני שנה
“כשאני נזכר בפציעה יש לי צמרמורות. אתה מבין כבר באותו הרגע שמדובר במשהו חמור. זה כאילו משהו התפרק בפנים והברך מתנפחת. עד שהם לא אומרים לך אתה לא רוצה להאמין לזה, אבל ידעתי כבר מהתחלה שזה רציני”.

הניתוח וההתאוששות
“הכניסה לחדר הניתוח הייתה אחד הרגעים הנוראיים בחיי. הייתי בפאניקה. מעולם לא נותחתי לפני כן. אמרתי להם: “תרדימו אותי, כי אני לא עומד בזה”. יש הרבה לחץ כי בסופו של דבר אתה תלוי באחרים, באיך שהם ינתחו אותך. מה שהם יעשו איתך. אתה מקווה שזה יעבור בטוב. אני לעולם לא אשכח את הרגעים האלה. בתחילת ההתאוששות סבלתי ממש. היו לי המון כאבים, הסתובבתי בכיסא גלגלים. לא יכולתי לנהל חיים רגילים. היו צריכים ללוות אותי בכל דבר שאני עושה. לא הצלחתי לישון יותר משעה-שעה וחצי ברציפות, כי לא הפסקתי לחשוב על זה. זאת חוויה שחיזקה וחישלה אותי בכל מובן. הפציעה הזאת שינתה אותי. כל יום הוא מאבק נגד עצמך, ניסיון להשתפר. בכל יום יש מטרה חדשה, כי אחרת זה צעד לאחור בשיקום”.

המחשבות בעקבות הפציעה
“היו המון רגעים שחשבתי שלא אצליח לחזור ולשחק כדורגל. היו גם רגעים טובים ומרגשים שאני לעולם לא אשכח. הפעם הראשונה שחזרתי ללכת בלי כאבים הייתה רגע מדהים. כשחזרתי לרוץ, כשחזרתי לשחק והבקעתי כבר אחרי 25 שניות. עכשיו אני מעריך הרבה יותר את הבריאות. מבאס להיות בחוץ כל כך הרבה זמן, כי זאת תקופה נוראית”.

זינדין זידאן
“כשהגעתי למדריד ב-2016 ידעתי שאני מוכרח להיראות טוב בטרום העונה כדי להרשים את זידאן. הוא אמר לי שאני אפתח בהרכב בסופרקאפ האירופי ושהוא סומך עליי. זידאן מאוד ישיר. הוא משרה המון רוגע והוא מאמן נהדר שהעניק לריאל מדריד הרבה תארים. הוא מתעלה על עצמו בכל שנה. כשהייתי ילד היה לי בחדר פוסטר של בעיטת הוולה שלו”.

ריאל מדריד
“מעולם לא אמרתי שאני לא רוצה להיות זה שמוביל וסוחב את העגלה (כפי שצוטט בעבר). כל מי שמכיר כדורגל הבין למה התכוונתי. לעונה הזאת הגעתי הרבה יותר מוכן. יש לי התלהבות שיא לקראתה. יש לפנינו המון אתגרים ומפעלים ואנחנו רוצים לזכות בכולם”.

המטרה להפוך לשחקן הרכב במדריד
“ברור שאני רוצה להיות בהרכב ולשחק, אבל זה תלוי במאמן. אני מרגיש טוב כמו לפני הפציעה ואולי אפילו טוב יותר. תמיד היה עליי הרבה לחץ. אני מבין את האנשים שמצפים ממני להמון ומה שאני רוצה הוא להחזיר להם ולהביא לידי ביטוי את ההתלהבות שיש בי כדי לזכות בתארים עם ריאל מדריד”.

אדן הזאר
“הוא נראה לי מאוד נלהב. לא פשוט לו כי הוא לא רגיל להיפצע ומה שקרה לו זה באמת מזל רע. ברגע שהוא ירגיש טוב, הוא יחזיר לעצמו את הביטחון ממש מהר”.

איצטדיונים ריקים
“מוזר לשחק בלי קהל. המשחקים הופכים לטקטיים יותר. הכל מרגיש יותר מאופק, יותר נשלט… אני מקווה שלאט לאט האוהדים יורשו לחזור ליציעים ושנחזור לשגרה”.

מערכת ה-VAR
“היא עושה צדק. יש החלטות בתחום האפור שעוד אפשר להשתפר לגביהן”.

ליאו מסי
“לא ממש אכפת לי אם הוא יישאר או יעזוב. זה שהוא נשאר עשה טוב לברצלונה. בכל מקרה, אני תמיד אוהב לשחק נגד הטובים ביותר”.

רפאל נדאל
“פגשתי אותו לפני 6-7 שנים. לא הכרתי אותו אישית לפני שעברתי למדריד. הוא ראה אותי במיורקה ואמר לפלורנטינו שיש בחור צעיר שמשחק טוב. אני אוהב אותו ומשחק טניס מתי שאני יכול, אבל מעולם לא שיחקתי נגדו. כמובן שבירכתי אותו על הזכייה ברולאן גארוס ושלחתי לו הודעה”.
אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x