מתוכנן? ריאל מדריד תפצה את דה חאה כדי שלא יאריך חוזה

בספרד טוענים שהבלאנקוס סיכמו עם השוער על פיצוי בגובה 5 מיליון יורו במידה והעסקה תיפול. בתמורה לכך הוא יגיע למדריד בקיץ הבא כשחקן חופשי. מהלך שנסגר מראש?

תיאורית קונספירציה או מהלך מתוכנן מראש? יומיים אחרי קריסתה של עסקת דה חאה, מתגלים פרטים שהופכים את הסיפור הזה לדרמטי במיוחד. לפי מספר דיווחים בספרד, ריאל מדריד סיכמה עם השוער על סעיף מיוחד בחוזה, לפיו אם העסקה תקרוס ישולם לו פיצוי בגובה שכרו בעונה הראשונה לחוזה – כלומר 5 מיליון יורו. מטרת הפיצוי היא הידוק הקשר בין השחקן למועדון, ומעל הכל הבטחת הגעתו בקיץ הבא בחינם כשחקן חופשי.

נראה שבמדריד התכוננו היטב לתרחיש בו העסקה לא תצא אל הפועל. באנגליה טוענים שמנצ’סטר יונייטד תציג בפני דה חאה אולטימטום – הארכת חוזה או המשך ישיבה ביציע. בכך ינסו ביונייטד להבטיח את הישארותו של השוער מעבר לעונה הקרובה, כשמקביל ירצו להכניס סעיף שחרור גבוה לחוזהו. לפני מספר חודשים, כשעוד נערכו שיחות בין דה חאה לבין נציגי יונייטד על הארכת חוזה, הוצבה בפניו טיוטה עם סעיף שחרור בגובה 65 מיליון יורו. דה חאה, כצפוי, לא הסכים לחתום על כך מחשש שאף קבוצה לא תוכל או תרצה להפעיל את סעיף השחרור הגבוה בעתיד.אל מכבש הלחצים הצטרף הבוקר מאמן נבחרת ספרד, ויסנטה דל בוסקה, שהוסיף לחץ משלו: “דויד דה חאה צריך להיות מקצוען. אם הוא לא ישחק במהלך העונה, יהיה קשה מאוד לזמן אותו לסגל שייסע ליורו בקיץ”. בכך, למעשה, הורה דל בוסקה לשוער להיכנע ללחצים ולהאריך חוזה, כדי שיוכל לשחק ולהגדיל את סיכוייו לנסוע לאליפות אירופה בצרפת. ריאל מדריד, כך נראה, ידעה שזה יגיע.

 

261דה חאה. היה מעורב במהלך מתוכנן מראש?

 

אם בוחנים את הנתונים היבשים, אפשר בהחלט לחשוד שהבלאנקוס סגרו את כל הפרטים מראש. בסופו של דבר, כל עוד איקר קסיאס בסביבה – אין לדה חאה סיכוי לעמוד בשערה של נבחרת ספרד ביורו. לכן, האיום שלא ייכלל בסגל בקיץ לא רלוונטי ולא ישנה הרבה במערכת הלחצים שמפעילה יונייטד. בנוסף, דה חאה מסוכסך מאוד עם המאמן לואיס ואן חאל, כשגם האוהדים באולד טראפורד לא מתכוונים למחול לו על רצונו לעזוב. בהתחשב בכך, קשה מאוד לראות את הפערים נסגרים לכדי הארכת חוזה של כמה שנים קדימה.

מהצד השני, ריאל מדריד מאוד רצתה להבטיח שדה חאה יגיע – אבל הסתכנה בתאקל חמור עם האוהדים. הקהל בברנבאו מאוד לא אהב את רצון המועדון לכאורה למכור את קיילור נאבאס, בטח ובטח כשבמקביל מנחיתים במקומו שוער שמסיים חוזה ב-40 מיליון יורו. גם בזה ‘טיפלה’ ריאל מדריד, שכאמור תשלם 5 מיליון יורו בלבד ותרוויח את דה חאה בעונה הבאה כשחקן חופשי בחינם.

בנוסף לכל זה, ריאל מדריד הודתה בהודעה הרשמית שהוציאה ששלחה את המסמכים הנוגעים לדה חאה באיחור, ו”בידיעה שלא יתקבלו”. גם יו”ר מנהלת הליגה הספרדית, חאבייר טבאס, מחזק את הטענה הזאת: “נציגים של ריאל מדריד התקשרו אליי בליל סגירת חלון ההעברות והסבירו מה קרה. הם ידעו שזה מאוחר מדי. למרות זאת, אף אחד לא ביקש הארכת זמן כדי לרשום את דה חאה“. העובדה הזאת, שאף אחד לא ביקש לרשום את השוער באיחור באופן חריג, מוסיפה עוד שמן למדורת התיאוריה הזו.

אין ספק שבהסתכלות על הפרטים, קשה שלא לחשוד שלמישהו היה אינטרס בנפילת עסקת דה חאה. האם זאת הייתה כוונתה המקורית של ריאל מדריד? האם היא הייתה זו שהפילה את העסקה בגובה 40 מיליון יורו, רק כדי שתוכל לשלם 5 מיליון כפיצוי ולהבטיח שדה חאה יגיע בחינם בעוד שנה? קשה מאוד לקבוע. מה שבטוח, כשהערפל סביב עסקת דה חאה יתפוגג – יתגלו כמה פרטים מסקרנים במיוחד.

 

[interaction id=”55e6f37e47016b292e4e83eb”]
אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x