ההיסטוריה של ריאל מדריד: 1930-1940

העברתו מעוררת ההדים של ריקרדו זאמורה עם סיום העשור הקודם, הייתה רק סיפתח למסע הרכש החדש של ריאל מדריד. קיריאקו וחקינטו קווינקוסס, צמד שחקני ההגנה מדפורטיבו אלבס, צורפו גם הם לשורות הבלאנקוס ויצרו יחד עם זאמורה את טריו ההגנה הטוב שידע עולם הכדורגל עד אותן שנים. התוצאה הייתה זכייה בארבעה תארים בשנים שלאחר מכן (שתי אליפויות ושני גביעי ספרד).

את עונת 1931/2, הראשונה של הטריו הזה, סיימה ריאל מדריד עם אליפות היסטורית אחרי עונה בלתי מנוצחת. זו הייתה תחילתו של עידן חדש במועדון הלבן, שהבין כמה כוח ועוצמה הוא יכול להפגין כשהשחקנים הטובים ביותר משחקים בו.

 

יש אליפות!

 

בשנת 1936, אחרי זכייה בעוד אליפות וגביע, ניצבה ריאל מדריד לגמר גביע נוסף. היריבה על התואר: ברצלונה. את הגמר הזה לא ישכח אף שחקן שנכח במקום, וכנראה שגם אף אוהד כדורגל ספרדי. לא רק בגלל שריאל ניצחה 1-2 וזכתה בגביע, אלא בעיקר בגלל אירוע בקנה מידה היסטורי: כוכב נולד. הצלות מרשימות של ריקרדו זאמורה, אותו שחקן רכש שובר שיאים, העניקו לו את תואר ‘האלוהי’ שהפך אותו לאגדת שוערות עד ימינו אנו.

 

זאמורה בפעולה. קיבל את הכינוי ‘האלוהי’

 

ריאל מדריד הגיעה לשיאה. המומנטום שייצרה לעצמה עם הרכש המדוייק איים להפוך אותה לאימפריה דורסנית. חודש אחרי הזכייה בגביע פרצה מלחמת האזרחים בספרד וקטעה הכל. האופוריה סביב התואר והופעתו של זאמורה התחלפו בחששות ומשבר צבאי. שחקנים רבים עזבו את ספרד או אפילו פרשו מכדורגל על רקע הלחימה הקשה. המועדון הפסיק את פעילותו, וחזון ההצלחה עמד בפני סיכון גדול.

ב-19 באפריל 1939, עם סיום המלחמה, כינס פדרו פראגס את חברי המועדון לישיבת חירום. המטרה הייתה לנסות ולראות איך משקמים את ריאל מדריד. האיצטדיון נהרס כמעט עד היסוד בגלל הקרבות, הסגל היה דליל והאווירה הייתה דכאונית ופסימית. אדולפו מלנדז מונה לנשיא ולקח על עצמו את פרוייקט הרמת ריאל מדריד מהקרשים, תרתי משמע. ניסיון השיקום יוצא לדרך.

TITLES
אליפות

2 אליפויות

 

*

גביע

2 גביעי מלך