ההיסטוריה של ריאל מדריד: 1940-1950

אחרי מלחמת האזרחים הקשה, ריאל מדריד החלה בנסיונות השיקום וההתאוששות. שחקנים רבים נרכשו, דוגמת פרודן, קורונה ובאניון, במטרה לעבות את הסגל הדליל של אחרי המלחמה. גם האיצטדיון, שנהרס כמעט עד היסוד אחרי הקרבות, דרש שיפוץ כללי. דווקא מהמקום הנמוך הזה, על סף השבירה, יצאה ריאל מדריד לדרך חדשה שתעצב אותה כאחד המועדונים המפוארים בעולם הכדורגל.

 

ברנבאו משפץ את האיצטדיון

 

בשנת 1943, בחצי הגמר של הגביע הספרדי, נרשם פרק חדש בהיסטוריה של ריאל מדריד: פתיחתה של היריבות הספורטיבית ורבת השנים בין המועדונים ריאל מדריד וברצלונה. אחרי ניצחון 0:3 ביתי של ברסה במשחק הראשון של חצי הגמר, עברו שתי הקבוצות לגומלין במדריד. אף אחד לא ציפה למה שקרה באותו ערב ב-13 ביוני.

עד הדקה ה-30 זה היה נראה כמו עוד משחק כדורגל טיפוסי. שער של פרודן בדקה ה-5 העניק יתרון 0:1 לריאל, אבל אף אחד לא חזה את מה שעתיד לקרות ברבע השעה האחרונה של המחצית. בין הדקות 30 ל-44 הבקיעה ריאל לא פחות מ-7 (!) שערים וירדה להפסקה ביתרון 0:8 (!!). שערים של אלונסו, בוטלה וברינאגה במחצית השנייה העניקו יתרון חלומי והזוי של 0:11. שער מצמק של מרטין בדקה ה-89 קבע את תוצאת המשחק – 1:11 לריאל מדריד, התוצאה הגבוהה ביותר שהושגה אי פעם בתולדות הקרב בינה לבין ברצלונה. בגמר הגביע, אגב, ריאל הפסידה לבילבאו 1:0.

ב-15 בדצמבר 1943, חצי שנה אחרי האירוע ההיסטורי על כר הדשא, קרה אירוע היסטורי מחוץ למגרש – מינויו של סנטיאגו ברנבאו לנשיאות המועדון. ברנבאו, אותו ילד שצבע גדרות במגרש הראשון, הפך לאחד השחקנים המובילים של הקבוצה בשנות ה-20, התקדם במעלה הדרך כעוזר מאמן בתחילת שנות ה-30 והוביל את הקבוצה כמאמן בין השנים 1936-1941 – עלה כעת לדרגה הגבוהה ביותר כשהוכתר לראש המערכת של ריאל מדריד.

 

אוהדי ריאל מדריד חוגגים. תקופה חדשה נפתחת

 

זו הייתה תחילתה של תקופה אגדית, שתהפוך את ריאל מדריד למועדון המוכר לנו כיום. אחד הצעדים הראשונים של ברנבאו כנשיא היה קידום הקמתו של איצטדיון חדש ומשודרג למועדון, שכן איצטדיון צ’מרטין הישן כבר לא יכול היה לתת מענה ראוי לביקוש הרב מצד האוהדים. וכך, ב-14 בדצמבר 1947 הגיע אחד הרגעים החשובים בתולדות ריאל מדריד – איצטדיון ‘צ’מרטין החדש’ נחנך במשחק פתיחה חגיגי מול בלנשש הפורטוגלית.

ההוד, הפאר ומיטב החידושים והשדרוגים שאפיינו את האיצטדיון, העניקו למועדון ריאל מדריד את ההילה שתאפיין אותו מהרגע הזה והלאה. השנים הבאות תחת סנטיאגו ברנבאו, שחקן-מאמן-נשיא, יגשימו את חזונו להפוך את ריאל מדריד לאחד המועדונים הגדולים בתולדות המשחק. עם שחקנים מהטובים בעולם, איצטדיון מהמשודרגים בתבל ונשיא עם תשוקה כל כך גדולה – זה לא יכול להיכשל.

TITLES
גביע

2 גביעי מלך