ההיסטוריה של ריאל מדריד: 1980-1990

בשנת 1982, ארבע שנים אחרי מותו של סנטיאגו ברנבאו, ריאל מדריד התכנסה למערכת בחירות חדשה לנשיאות. הנשיא המכהן לואיס דה קרלוס מאוד רצה להישאר בכיסאו, וכדי להרשים את חברי המועדון הוא החליט למנות שני כוכבי עבר לשתי הקבוצות הבכירות של המועדון: אמנסיו אמארו מונה למאמן קבוצת הקסטיליה, בעוד אלפרדו די סטפנו מונה למאמן הקבוצה הבוגרת. שני המינויים האלה קנו את לב הבוחרים, שהשאירו את דה קרלוס במקומו לקדנציה אחת נוספת.

בשנת 1983, כמעט עשור אחרי הקמתה הרשמית ושנה אחת אחרי מינויו של אמארו כמאמן, זכתה קבוצת הקסטיליה לכבוד ראשון – אליפות ליגת המשנה. את הקבוצה הובילו אוסף שחקנים צעירים ומוכשרים, דוגמת פארדצה, מיצ’ל, מרטין ואסקז ואמיליו בוטרגניו. די סטפנו, מאמן הקבוצה הבכירה, התרשם מהחבורה הצעירה ולא היסס להכין אותם לקראת מעבר לקבוצה הבוגרת. הבעיה היחידה של די סטפנו הייתה שהוא היה זה שהתקשה לעמוד בדרישות התפקיד.

 

 

עם סיום חוזהו אחרי שנתיים כמאמן, נפרד אלפרדו די סטפנו מכיסאו. גם חילופי הנשיאים באותן שנים, כשראמון מנדוזה התמנה במקומו של דה קרלוס, לא תרמו להישארותו של הארגנטינאי כמאמן. את מקומו תפס מאמן קסטיליה באותן שנים, אמנסיו אמארו. יחד איתו, פרחו כוכבי הקסטיליה שהרשימו את כולם תחת הדרכתו. אמארו עצמו לא החזיק מעמד על הקווים, אבל את תרומתו יהיה קשה לשכוח. פיתוחה של סוללת הכוכבים שתצעיד את ריאל מדריד לדור זהב חדש – ‘לה קינטה דל בויטרה’.

פאקו בויו, הוגו סאנצ’ז, חואניטו, ואלדנו, סנטיאנה וחבורת הצעירים בראשות בוטרגניו, הובילו את אחת הקבוצות המלהיבות ביותר שידע המועדון בכל שנותיו. שני גביעי אופ”א, אליפות רדפה אליפות וגם בגביע המלך נרשמו תארים. ריאל מדריד הדורסנית שוב כאן.

TITLES
אופא

2 גביעי אופ”א

 

*

אליפות

5 אליפויות

 

*

גביע

2 גביעי מלך