ההיסטוריה של ריאל מדריד: 2000-2010

הניצחון של פלורנטינו פרס בבחירות לנשיאות וההחתמה המדהימה של לואיש פיגו רק הגדילו לאיש העסקים הספרדי את התיאבון. וכך, בקיץ 2001 שבר פלורנטינו (שוב) את סכום השיא ששולם על שחקן אי פעם, כשהחתים את זינדין זידאן הצרפתי מיובנטוס תמורת כ-70 מיליון יורו. הרכישה הזאת פתחה עידן חדש במועדון ריאל מדריד: ‘עידן הגלאקטיקוס’.

על הרכב הפלאים שכלל את קסיאס, רוברטו קרלוס, היירו, פיגו, ראול וזידאן הוטלה משימה אחת ברורה: להפוך את ריאל מדריד לאימפריה בלתי ניתנת לעצירה. ואכן, כבר בסיום העונה הראשונה לפרויקט הגיע גביע האלופות התשיעי בתולדות המועדון – בין היתר בזכות שער מבריק של אותו זינדין זידאן. בליגה, לעומת זאת, איבדה ריאל את תואר האליפות. פלורנטינו ראה – וקנה.

 

 

רונאלדו, חלוצה הברזילאי המלהיב של אינטר מילאנו, צורף בקיץ 2002 ככוכב נוסף לאימפריה. האליפות בספרד אמנם חזרה לריאל מדריד, אבל תואר אלופת אירופה כבר לא היה שלה. לכן, בקיץ שלאחר מכן – ב-2003 – פלורנטינו ביצע שוב רכש ששבר מוסכמות: דיוויד בקהאם, מהכוכבים הגדולים של מנצ’סטר יונייטד ואחד הסופרסטארים הבולטים של הכדורגל העולמי, הצטרף לפרויקט שניסתה ריאל מדריד לבנות בכל הכוח. העונה הזו, למרות סוללת הכוכבים שהייתה חלק מהבלאנקוס, הסתיימה בכישלון גדול עם מקום 4 בלבד בליגה והדחה ברבע גמר ליגת האלופות.

הכישלונות רק הגבירו אצל פלורנטינו את היצר להצליח. גם בשנתיים הבאות הוא הוציא עשרות ומאות מיליוני יורו כדי להחתים שחקנים מבטיחים, דוגמת סרחיו ראמוס, רוביניו, וולטר סמואל ומייקל אואן. אבל דברים לא עבדו. כישלון רדף כישלון, הדחה רדפה הדחה. הלחץ סביב פלורנטינו רק הלך וגבר.

ב-27 בפברואר 2006, שבוע אחרי ההפסד הביתי לארסנל במשחק הראשון של שמינית גמר ליגת האלופות, הודיע פלורנטינו על סיום דרכו כנשיא ריאל מדריד. “אין לי שום חרטה על כך שהחתמתי את השחקנים הטובים ביותר בעולם, אבל אולי לא יכולתי לגרום להם להבין את החשיבות של האחריות שלהם”, אמר פרס ביום התפטרותו. “אולי העזיבה שלי היא הכרחית כדי לשנות את המצב, ויגרום לאותם שחקנים להבין שהדבר החשוב ביותר הוא ריאל מדריד”.

בקיץ 2006 נבחר רמון קלדרון לנשיאות המועדון, והמשיך בדרכו של פלורנטינו פרס: מסעות רכש של מאות מיליוני יורו, עשרות שחקנים שהוחלפו, סופרסטארים שנחתו והכל במטרה אחת – לחזור ולזכות בתארים. אז אמנם בליגה ריאל מדריד זכתה בשתי אליפויות רצופות, אבל הכישלונות בזירה האירופאית נמשכו עם הדחות כבר בשלב שמינית הגמר. בינואר 2009, אחרי שהואשם בשחיתות, נאלץ קלדרון לפרוש מתפקידו ולפתוח את הדלת מחדש לפלורנטינו פרס.

 

 

דון פלורנטינו ניצח את הבחירות לנשיאות ופתח במסע קניות בומבסטי במיוחד, כשלנגד עיניו רק דבר אחד: לחזור בענק הישר אל לב האוהדים. קאקה, בנזמה, צ’אבי אלונסו, ארבלואה, נגרדו ואלביול היו כולם רק מתאבנים קטנים בחלון ההעברות של קיץ 2009. ב-6 ביולי באותה שנה הוצג לעיני 80 אלף אוהדים בסנטיאגו ברנבאו השחקן היקר בעולם – כריסטיאנו רונאלדו, שנקנה ב-94 מיליון יורו (!) ממנצ’סטר יונייטד.

עידן חדש החל במועדון ריאל מדריד. עידן של כסף רב, כוכבים גדולים ואמונה גדולה בלב שהפעם, אף אחד כבר לא יעצור אותנו.

TITLES
ליגת אלופות

1 גביע אירופה

 

*

אליפות

4 אליפויות