ברנבאו טור

העיר מדריד מציעה לתייר לא מעט אטרקציות. עבור אוהדי ריאל מדריד, הסיור בסנטיאגו ברנבאו – Bernabeu Tour – הוא אתר שחובה לבקר בו ועשוי להיות חוויה מרכזית בעת שהייה בעיר.

הסיור מחולק ל-10 חלקים שונים, והוא עובר באופן עצמאי כשכל אחד מעביר אותו בקצב שלו. לאחרונה השיק המועדון אפליקציה חדשה, המאפשרת הדרכה קולית אינטראקטיבית שמעשירה את החווייה. משך הסיור מוערך סביב שעה וחצי בממוצע.

מתי? ימי ראשון וחגים: 10:30-18:30. ימים שני-שבת: 10:00-19:00. בימי משחקים ניתן לבקר עד כארבע שעות לפני שריקת הפתיחה, אך חלקים נרחבים מהסיור סגורים בפני הקהל הרחב.

כמה? מבוגרים – 25 יורו, ילדים (מתחת לגיל 14) – 18 יורו. כרטיסים ניתן לרכוש בקופות האיצטדיון.

איך להגיע? הדרך הנוחה ביותר להגיע לאצטדיון היא באמצעות המטרו, תחנת Santiago Bernabeu באמצעות קו L10.

1) מבט על הברנבאו

הסיור נפתח עם הכניסה המושלמת ביותר – תצפית פנורמית על המגרש האגדי בשלמותו. קחו לכם רגע ותספגו את העוצמות האדירות של האצטדיון ההיסטורי הזה. תנשמו את רוח המדרידיסטה, שמנשבת בין היציעים גם כשהם ריקים מאדם. מכאן, אפשר להיכנס פנימה אל תוך לב לבו של המועדון הגדול בעולם.

2) חדר ‘המועדון הטוב בהיסטוריה’

אם המבט על האיצטדיון הכניס בכם תחושת גאווה ושייכות, החדר הזה כבר יעביר בכם צמרמורת. ריאל מדריד מציגה לאוהדיה את כל התארים בהם זכתה לאורך השנים. בין היתר תוכלו למצוא שם פרסים אישיים של שחקנים, כדורים ישנים, חולצות היסטוריות וסטטיסטיקות מעניינות. ההיסטוריה האדירה והמפוארת של ריאל מדריד – בחדר אחד. גם אם אתם לא אוהדי הקבוצה, אי אפשר שלא להתפעל.

3) היכל התהילה האירופי

ריאל מדריד היא שיאנית הזכיות בליגת האלופות, וזה אך טבעי שהזכיות הללו יזכו בחלק מיוחד שיוקדש להן בסיור. במתחם יש אפשרות ללמוד על הסיפורים מאחורי כל זכייה, החל משנות ה-50 של המאה הקודמת ועד ימינו אנו – ולהתפעל מהתצוגה המרגשת של כל אחד ואחד מהגביעים.

4) מזכרות בתמונות

כחלק מהסיור והמעבר בין החלקים השונים, ישנו חדר בו תוכלו להצטלם עם דמות של שחקן סגל לבחירתכם (או מאמן) וכמובן עם גביע האלופות שמזוהה כל כך עם ריאל מדריד. כדי לאסוף את התמונות, תצטרכו לשלם סכום סמלי בחלק האחרון של הסיור – חנות המועדון הרשמית.

5) על כר הדשא

אחד הרגעים המרגשים ביותר בסיור הוא העלייה אל כר הדשא של הסנטיאגו ברנבאו. הזדמנות נדירה לשבת על הספסל במקומות בהם יושבים השחקנים, לחוש את הקרקע עליה משחקים השחקנים הטובים בעולם, או לבדוק האם הכיסא של זינדין זידאן באמת נוח. אין ספק, חוויה בלתי נשכחת.

6) התא הנשיאותי

המקום ממנו ראשי המועדון ואורחים נכבדים צופים במשחקי ריאל מדריד. תהיתם איך זה מרגיש לשבת בכיסא של פלורנטינו פרס? עכשיו גם יש לכם את ההזדמנות לעשות זאת. כמו כן, זה המקום בו נערכים טקסים ואירועים רשמיים כמו הצגת שחקני רכש. המקום בו מתחילות אגדות חדשות.

7) חדרי ההלבשה

הירידה לחדרי ההלבשה של ריאל מדריד זאת אולי החוויה המוחשית ביותר בטור-ברנבאו. המועדון מאפשר גישה מלאה ללב לבה של הקבוצה הטובה בעולם. הזדמנות לשבת ליד הארוניות של הכוכבים הגדולים ביותר ולדמיין איך זה מרגיש לפני ובמהלך משחקים.

8) מנהרת השחקנים

איך מרגיש שחקן שמוצג בריאל מדריד? מה מרגישים השחקנים כשהם עולים מהמנהרה אל תוך האיצטדיון? את התשובות המלאות כנראה לא נשיג, אך המועדון מאפשר לנו לדמיין עם גישה מלאה לאיזור הטכני והמדרגות המובילות אל כר הדשא.

9) חדר התקשורת

המקום בו מתקיימות מסיבות העיתונאים של המועדון, לפני ואחרי משחקים, לאחר הצגת שחקן רכש או לאחר הודעה על הארכת חוזה. זאת ההזדמנות שלכם להתייצב על הבמה מאחורי המיקרופון, ולנסות ולדמיין איך זה מרגיש לשבת מול חדר מלא בעיתונאים.

10) החנות הרשמית

אחרי שהתרגשתם, חוויתם וספגתם את מה שריאל מדריד מייצגת, המועדון מאפשר לכם לרכוש ממיטב מוצריו כדי להמשיך ולאהוב את ריאל מכל מקום ובכל זמן. חולצות, חליפות, מזכרות, כובעים ועוד אינספור מוצרים מוצעים למכירה בחנות הרשמית בשיתוף אדידס, שמתפרסת על פני שתי קומות.