תחבורה במדריד

המטרו

כמו ערים רבות באירופה, גם מדריד מרושתת היטב בקווי הרכבת התחתית – המטרו – שנחשבת לאחת הרחבות והגדולות ביבשת. למטרו במדריד 12 קווים, כשאחד מהם (קו 8) אף מגיע עד לשדה התעופה בראחס (Barajas) ומאפשר תנועה נוחה ממנו לעיר ולהיפך. מרבית הקווים פעילים משעה 6:00 בבוקר ועד 2:00 בלילה.

ניתן לרכוש כרטיס לנסיעה בודדת במחיר של כ-2 יורו לאדם. קיימת גם אפשרות לרכוש כרטיסייה המאפשרת 10 נסיעות במחיר של 12.20 יורו. נסיעת מטרו משדה התעופה לעיר (ולהיפך) תעלה כ-5 יורו לאדם.

מפת קווי המטרו

השכרת אופניים (BiciMAD)

כשמזג האוויר מאפשר זאת, ניתן להתנייד במדריד באמצעות אופניים – גם חווייתי, גם ידידותי לסביבה וגם בריא. ברחבי העיר פזורות לא פחות מ-165 נקודות חכמות להשכרת אופניים, והעיר מלאה במסלולי רכיבה ייעודיים. עלות ההשכרה היא 2 יורו לשעה הראשונה (או חלק ממנה) ו-4 יורו לשעה השנייה (או חלק ממנה). במקרה שפספסתם את שעת ההחזרה, תיקנסו ב-4 יורו נוספים.

את מפת נקודות ההשכרה תוכלו למצוא בקישור הזה, או באפליקציה המיוחדת של החברה המפעילה את האופניים במדריד. ניתן להתעדכן גם דרך אפליקציית Donkey Republic, שמתמחה במידע על השכרת אופניים מסביב לעולם.

אוטובוס התיירים (Madrid City Tour)

במדריד פועל אוטובוס תיירים, המאפשר נסיעה נוחה בין האטרקציות השונות בעיר וכולל הסברי הדרכה מפורטים ב-14 שפות שונות כולל אנגלית, צרפתית, רוסית וערבית.

קיימים שני קווים: המסלול ההיסטורי (שעובר בדרום-מערב העיר, וכולל בין היתר את הארמון המלכותי, פלאסה מאיור, פוארטה דל סול ורחוב גראן ויה) והמסלול המודרני (שעובר בצפון העיר, וכולל בין היתר את כיכר הסיבלס, הסנטיאגו ברנבאו ופארק רטירו).

זמינות: בחודשי החורף (נובמבר-פברואר) בין 10:00-18:00 כל רבע שעה, ביתר חודשי השנה (מרץ-אוקטובר) בין 9:00-22:00 כל 8-9 דקות

מחיר: קיימים שני סוגי כרטיסים, ליום אחד או ליומיים.
למבוגרים בין 21 יורו (ליום) ל-25 יורו (ליומיים),
לילדים מתחת לגיל 15 בין 10 יורו (ליום) ל-13 יורו (ליומיים).
ילדים מתחת לגיל 6 נכנסים בחינם.

רכישת כרטיס לאוטובוס התיירים מעניקה הטבות והנחות במספר אטרקציות ברחבי העיר

להורדת מפת המסלולים ופירוט לגבי ההטבות

חופשי-יומי (Tourist Travel Pass)

אפשרות נוספת להתניידות במדריד היא באמצעות כרטיס חופשי-יומי, המאפשר נסיעה בלתי מוגבלת בכל אמצעי התחבורה הציבורית במדריד (קווי האוטובוס, המטרו והרכבת הפנימית). קיימים שני איזורים – איזור A (רק בתוך העיר) ואיזור T (מאפשרים גם יציאה לערים נוספות במחוז, דוגמת טולדו). ניתן לרכוש כרטיס חופשי ליום אחד, ליומיים, לשלושה ימים, חמישה או שבוע.

מחירים לאיזור A: ליום 8.40 יורו, ליומיים 14.20 יורו, לשלושה 18.40 יורו, לחמישה 26.80 יורו ולשבוע 35.40 יורו.

מחירים לאיזור T: ליום 17 יורו, ליומיים 28.40, לשלושה 35.40 יורו, לחמישה 50.80 יורו ולשבוע 70.80 יורו.

המחירים נכונים לאנשים מעל גיל 12. ילדים מתחת לגיל 11 נהנים מ-50% הנחה. ילדים מתחת לגיל 4 נוסעים חינם.

את הכרטיסים ניתן לרכוש בתחנות המטרו השונות, במרכזי מודיעין לתיירים ובשדה התעופה.